Pojem finanční poradce může někdy mít pejorativní význam, protože je spousta těch, kteří se takto nazývají (popř. konzultanti), ale jejich schopnosti a znalosti nejsou moc dobré. Spíše než pomoci klientovi jednají tak, aby pomohli především sobě. Tomu se však nelze divit, když mnoho takových firem je organizováno tak, že přímo do takové práce ty na dolních úrovní kariéry nutí. Každý chce být ředitel a k tomu potřebuje produkci. Dalším motivem je i nižší finanční ohodnocení na nižších stupních a tím pádem je třeba „bouchat“ smlouvy, aby si poradce vydělal.

Naše společnost pracuje na jiném principu. Od našich spolupracovníků vyžadujeme především hluboké znalosti a schopnosti vyhovět požadavkům klienta, jednat v jeho zájmu. Naši poradci musí klientovi poskytnou komplexní služby.Finservis.com s.r.o. - kariéra

Velké zprostředkovatelské (poradenské) společnosti vyzdvihují jako výhodu velikost firmy, zázemí velké firmy, výhodnější podmínky apod., které však nemusí být pravdivé. Větší možnosti pro poradce, kteří jsou osobnostmi, profesionály však nabízí spolupráce v neanonymní menší či střední společnosti, které umožňují osobní přístup.

Naší společností „neprotéká“ velké množství poradců, kteří sjednají finanční produkty sobě, své širší rodině, známým a pak svoji činnost skončí.

Chceme spolupracovat jen s těmi, kteří chtějí být především odborníky, profesionály v oboru, kteří chtějí pracovat na sobě. Těmto spolupracovníkům poskytneme podporu, kterou pro svůj osobní růst potřebují.